η νέα έρευνα δείχνει
Μια νέα δημοσκόπηση από την εταιρεία παροχής υπηρεσιών στελέχωσης Accountemps αποκάλυψε ότι το λάθος στην εργασία είναι ο μεγαλύτερος φόβος στο χώρο εργασίας για το 30% περίπου των εργαζομένων
«Τα λάθη θα συμβούν από καιρό στο χρόνο και μια υγιής ανησυχία για την αποφυγή τους βελτιώνει την απόδοση της εργασίας - αρκεί η ανησυχία να μην υπονομεύει την εμπιστοσύνη κάποιου », δήλωσε ο Max Messmer, πρόεδρος της Accountemps. «Ο φόβος της αποτυχίας κρατά πολλούς ανθρώπους πίσω στη σταδιοδρομία τους, αλλά χωρίς έξυπνους κινδύνους οι νέες ιδέες δεν θα διαμορφωθούν ποτέ».
Η έρευνα διαπίστωσε ότι η αντιμετώπιση δύσκολων πελατών ή πελατών, έχοντας μια σύγκρουση με έναν διευθυντή, μιλώντας μπροστά μιας ομάδας ανθρώπων και διαφωνίες με συναδέλφους είναι μεταξύ των άλλων φόβων που κρατούν τους εργαζόμενους τη νύχτα. Μόνο 3% δήλωσαν ότι είναι ατρόμητοι στο χώρο εργασίας.
Ένα κοινό θέμα στους φόβους των εργαζομένων επικεντρώνεται στην πλοήγηση σε δύσκολες περιστάσεις. Το Accountemps προσφέρει πολλές συμβουλές όταν αντιμετωπίζετε δύσκολες καταστάσεις, όπως:
Το καλοκαίρι είναι για την οικοδόμηση ομάδας
«Το τέλος του καλοκαιριού είναι μια μεγάλη στιγμή για να επιστρέψουμε και να αρχίσουμε να φρέσκουμε», δήλωσε η Evelyn Williams, στο Πανεπιστήμιο Wake Forest. «Είναι πολύ ωραίο να ξεκινήσουμε την πτώση και να δημιουργήσουμε νέα πρότυπα που είναι πιο λειτουργικά και παραγωγικά». Σύμφωνα με τον Ουίλιαμς, ομάδες υψηλών επιδόσεων, τις οποίες το εργατικό δυναμικό σήμερα εξαρτάται περισσότερο από ποτέ, είναι καλές για τον εορτασμό των επιτυχιών και την αγκαλιά γρήγορη αλλαγή επειδή έχουν διαφορετική δυναμική από τις δυσλειτουργικές ομάδες.
Facebook για Επιχειρήσεις: Όλα όσα πρέπει να ξέρετε
Με περισσότερα από 2 δισεκατομμύρια ενεργούς χρήστες, το Facebook είναι ένας φθηνός και αποτελεσματικός τρόπος για την εμπορική προώθηση της επιχείρησής σας. Η χρήση του Facebook για επιχειρηματικούς σκοπούς είναι μερικές φορές δύσκολη, επειδή οι κανόνες και οι αλγόριθμοί του μπορούν να κάνουν δύσκολο να εξασφαλίσουν ότι οι οπαδοί σας βλέπουν τις αναρτήσεις σας.